Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Weekendowy wyjazd nad Morze Bałtyckie

Kategoria: 
Wyjazdy
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 28 lipca 2020
Data wyjazdu:
8.08 - 9.08
Miejsce:
Morze Bałtyckie
Wolne miejsca:
10
Cena:
Prosimy o kontakt mailowy
Imię:
Nazwisko:
Nr tel:
Email:
Wiek:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zapisania mnie na wydarzenie.

Oglądając filmy o wrakach na dnach mórz można wejść do świata nam wcześniej nieznanego. Przeżyć podwodną przygodę w domowym zaciszu i zachwycać się widokami. My, mamy dla was lepsze rozwiązanie. Planujemy podróż nad Bałtyk 8 sierpnia (sobota) i powrót w niedzielę.

Pierwszy wrak usytuowany jest na Helu i nosi nazwę ORP Wicher. Okręt wojenny zbudowany w stoczni Chantiers Naval Francais Blainville (również kotły turbiny), Ateliers et Chantiers de la Loire St. Nazaire. Pierwszy nowoczesny polski kontrtorpedowiec Marynarki Wojennej II Rzeczypospolitej Polskiej (służył pod polską banderą 9 lat). Pełnił funkcję jednostki flagowej Dywizjonu Kontrtorpedowców, odwiedzając wiele zagranicznych portów z kurtuazyjnymi wizytami. Ostatni niszczycieli do obrony Wybrzeża, podczas operacji “Pekin” – “Burza”. 1 września 1939 Wicher brał udział w powietrzno-morskiej bitwie na Zatoce Gdańskiej. 3 września wraz z ORP “Gryf” przystąpił do skutecznego ataku na niemiecki niszczyciel, niestety tego samego dnia podczas nalotu został trafiony trzema bombami w porcie w Helu.

Natępnym ciekawym miejscem do zwiedzenia pod wodą jest „Torpedownia”. Znajduje się na terenie miasta Gdynia. Torpedownia była to hala montażowa torped wraz z urządzeniami do próbnych strzałów, wybudowana na dnie akwenu, w odległości kilkuset metrów od brzegu. Budynek oprócz hali montażowej i pomieszczeń techniczno-inżynierskich, posiadał także wieżę obserwacyjną, z której urządzenia skierowane w głąb Zatoki Gdańskiej śledziły tor wystrzelonej torpedy. Na dnie zatoki wydrążony był specjalny korytarz, którym poruszała się torpeda. Wystrzelone testowe torpedy były wyławiane przez okręty i poddawane analizie w zakładach.

Na terenie Bałtyku znajduje się wiele wraków które są usytuowane na różnych głębokościach w różnej odległości od siebie. Aby obejrzeć większość wraków wystarczy kurs OWD. Wejścia do nich nie sprawiają również większego problemu Więc są idealne zarówno dla początkujących nurków jak również tych bardziej zaawansowanych.