Przebieg kursu podstawowego OWD - ZYFIA
Nasi nurkowie

Ola Instruktor Padi

Nurkowanie jest moją pasją, uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nurkowym. Jestem instruktorem z empatią, zabieram pod wodę i pokazuje podwodny świat, tym którzy maja lęk przed wodą. Cierpliwość i uśmiech to moje motto podczas szkoleń nurkowych.

Email: ola@zyfia.pl
Telefon: +48 792 531 518

Artur Staff instruktor Padi

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: +48 791 531 518

Co nas wyróżnia:

  • indywidualne podejście do każdego kursanta
  • pokłady cierpliwości
  • dużo pozytywnej energii
  • nurkowanie jest naszą pasją
  • uwielbiamy szkolić i zarażać innych naszą pasją
  • pomagamy spełniać marzenia o nurkowaniu
Email: sklep@zyfia.pl
Telefon: + 48 536 531 518

Przebieg kursu podstawowego OWD

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 7 lipca 2019

3 lipca rozpoczęliśmy kurs z niesamowitą grupą. Nie żałowaliśmy śmiechu, żartów i pozytywnej energii. Wszyscy uczestnicy zapoznali się z teorią nurkowania, czyli dowiedzieli się z czego składa się sprzęt nurkowy i jak go złożyć, a następnie użyć samodzielnie. Dowiedzieli się również jak poprawnie zaplanować zejście pod wodę, na ile czasu starczy im powietrza gdy znajdą się pod wodą i jak należy się wynurzyć.

Po zdobyciu podstaw teoretycznych nadszedł czas na pierwsze ruchy pod wodą. Na pierwszym spotkaniu praktycznym na basenie oddychaliśmy pod wodą w kompletnym sprzęcie nurkowym. Nurkowanie rozpoczęliśmy w bardzo płytkiej, przejrzystej oraz ciepłej wodzie, oswajając się z nowym środowiskiem. 

Końcowa i niewątpliwie najciekawsza część kursu nurkowania prowadzona jest oczywiście w warunkach naturalnych. Po zaliczeniu nurkowania w basenie oraz wykładów, pojedziemy nad prawdziwy akwen, czyli jezioro, morze, kamieniołom czy inne, przygotowane dla nurków miejsce. Dzięki temu sprawdzimy zdobyte umiejętności w realnych warunkach…ale na to jeszcze chwilkę zaczekamy 🙂