Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Przebieg kursu DSD

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 28 sierpnia 2019

Kurs DSD (Discover Scuba Diving) to nic innego jak pierwszy kontakt ze sprzętem do nurkowania, znakami nurkowymi i oczywiście pływaniem pod wodą. Odbywa się to najczęściej na basenach. Uczestnicy kursu uczą się podstawowych czynności związanych z nurkowaniem, czyli wyrównanie ciśnienia, oczyszczenie maski jeżeli zaparuje i zachowania pod wodą. Wszystko jest nadzorowane przez instruktorów którzy dokładnie sprawdzają przebieg wykonywanych czynności i w razie pomyłek, pokazują jak trzeba zrobić dane ćwiczenie dobrze.

Cały przebieg trwa około godziny. Na początku wchodzimy na basen i instruktorzy robią krótkie „szkolenie” z komunikacji podwodnej i opowiadają na czym polega nurkowanie. Następnie wszyscy kursanci ubierają się w sprzęt i wchodzą do wody. Pod wodą spędzają około 20 minut i przyzwyczajają się do środowiska podwodnego wykonując w tym czasie wyżej wymienione ćwiczenia.

Po skończonym kursie kursanci siadają z instruktorami aby omówić cały przebieg, czyli co robili dobrze, nad czym muszą popracować i pytają o przeżycia. Jest to świetne doświadczenie które każdy może przeżyć. Jedynym wymaganiem jest ukończone 10 lat. Serdecznie zapraszamy na kursy u nas!