Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Nurkowanie w Egipcie

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 12 sierpnia 2019

Parę słów o samym kraju

Egipt jest pięknym miejscem zarówno do zwiedzania, poznawania nowej kultury, próbowania różnych dań jak również pływania lub nurkowania. Od Polski jest oddalony o 3000 km ale samolotem to tylko 4 godziny drogi. Lecąc, możemy podziwiać wiele krajobrazów różnych państw po drodze. Wisienką na torcie jest jednak sama końcówka lotu. Wtedy mijamy piramidy które z powietrza wyglądają równie majestatycznie co z bliska. Możemy również zaobserwować pasma pustyni i wydm.

Pierwsze co nam przychodzi na myśl to wysoka temperatura (dochodząca niekiedy nawet do 45°C w okresie letnim), Morze Czerwone, piaszczyste plaże, piramidy, pustynie i dolina Hatszepsut. Poza tym można również zwiedzić wiele ciekawych i rzadko odwiedzanych przez turystów miejsc, takich jak miasteczka na obrzeżach większych miejscowości. Będąc tam, można poczuć klimat tych miejsc rodem z gry „Prince of Persia”. Jednak niewiele osób wie, że na tym nie kończą się egipskie atrakcje.

Pod wodą

Świat podwodny skrywa przed nami ogrom tajemnic które człowiek od zawsze chciał poznać. Jak głęboko ryby które nas otaczają mogą zejść pod wodę? Jak głęboko możemy zejść pod wodę? I przede wszystkim co kryje się w morskiej otchłani. Niestety nie dane jest nam poznać odpowiedzi na te pytania od razu, choć wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ekspedycje i badania oceanologów umożliwiają nam poznanie tego magicznego świata coraz bliżej i dokładniej.

Zaczynając swoją przygodę z nurkowaniem najlepiej zacząć od nurkowania w Morzu Czerwonym. Istnieje wiele baz nurkowych gdzie wejścia są ułatwione dla początkujących. Widoczność pod wodą sięga naprawdę głęboko więc nie ma się co martwić, że coś przeoczymy. Atutem jest również to, że możemy spokojnie oddychać pod wodą na jednej butli przez 40 minut. Nie trzeba również wkładać dużego wysiłku mimo takiego zasolenia wody. Pływa się gładko i naprawdę przyjemnie. W niektórych miejscach można również dosłownie usiąść na dnie i popatrzeć na otaczającą nas rafę koralową sięgającą kilku metrów.

Zakwaterowanie

Istnieje wiele hoteli które oferują nam wszystko czego tylko zapragniemy. Pokoje o rozmaitych standardach i wyglądach dla samotników i rodzin, z widokiem na morze, plażę lub aquaparki hotelowe. Dania które oferują nam szefowie kuchni są rozmaite i codziennie inne. Wiele z nich przygotowywane są od razu bezpośrednio dzięki czemu możemy personalizować choćby jajecznicę jak tylko nam się podoba. Posiłki są wydawane w konkretnych godzinach aczkolwiek cały czas czynne są miejsca gdzie możemy zjeść różnorakie przekąski przez co nie ma obawy, że musimy się najadać do syta aby wytrzymać kilka godzin do otwarcia stołówki.

Sama atmosfera panująca w hotelach jest niepowtarzalna. Animatorzy z różnych zakątków świata dbają o to, aby nasz wypoczynek był urozmaicony. Zachęcają nas do zabaw, gier i tańców jak również indywidualnie podchodzą do każdego gościa hotelowego aby pogawędzić. Zawsze są chętni do pomocy nawet w najdrobniejszych sprawach takich jak przykładowo zajęcie leżaka, pomoc w tłumaczeniu lub po prostu organizują wyjazdy do miasta najczęściej na imprezy w klubach.

Każdy pracownik obsługi hotelowej jest uprzejmy, spokojny i chętny do pomocy, więc nie ma mowy o jakimkolwiek złym traktowaniu gościa z powodu gorszego dnia lub humoru.

Mam nadzieję, że tym artykułem przybliżyłem wam trochę jak to wygląda. Gorąco zapraszam na wyjazdy z nami. Poniżej znajduje się krótki filmik z jednego z naszych wyjazdów. Zachęcam również do zasubskrybowania naszego kanału po więcej materiałów z nurkowania.