Nurkowanie w Egipcie - ZYFIA
Nasi nurkowie

Ola Instruktor Padi

Nurkowanie jest moją pasją, uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nurkowym. Jestem instruktorem z empatią, zabieram pod wodę i pokazuje podwodny świat, tym którzy maja lęk przed wodą. Cierpliwość i uśmiech to moje motto podczas szkoleń nurkowych.

Email: ola@zyfia.pl
Telefon: +48 792 531 518

Artur Staff instruktor Padi

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: +48 791 531 518

Justyna Lorenc Divemaster Padi

Do nurkowania namówiła mnie córka, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Już po pierwszych nurkowaniach wiedziałam, że chcę lepiej poznać podwodny świat i poszerzać moje umiejętności i kwalifikacje nurkowe. Jako divemaster z radością przekazuję moją pasję innym, którzy tak jak ja są zafascynowani tym, co dzieje się pod powierzchnią – w zimnych i tych cieplejszych wodach. 

Email:
Telefon:

Piotr Madoń Divemaster Padi

Jako dziecko, przeczytałem że wody naszej planety są równie niezbadane jak kosmos a ponieważ nie lubię latać, zszedłem pod wodę…. i tak już pozostało, zakochałem się i niech ta miłość trwa wiecznie. Uważam że każdy powinien spróbować nurkowania, nie każdy je pokocha, wielu polubi ale nieliczni uzależnią się od tego – postaramy się pokazywać wam, jak bezpiecznie się uzależnić.

Email:
Telefon:

Co nas wyróżnia:

  • indywidualne podejście do każdego kursanta
  • pokłady cierpliwości
  • dużo pozytywnej energii
  • nurkowanie jest naszą pasją
  • uwielbiamy szkolić i zarażać innych naszą pasją
  • pomagamy spełniać marzenia o nurkowaniu
Email: sklep@zyfia.pl
Telefon: + 48 536 531 518

Nurkowanie w Egipcie

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 12 sierpnia 2019

Parę słów o samym kraju

Safari nurkowe, nurkowanie w Egipt
wyjazdy i wyprawy nurkowe

Egipt jest pięknym miejscem zarówno do zwiedzania, poznawania nowej kultury, próbowania różnych dań jak również pływania lub nurkowania. Od Polski jest oddalony o 3000 km ale samolotem to tylko 4 godziny drogi. Lecąc, możemy podziwiać wiele krajobrazów różnych państw po drodze. Wisienką na torcie jest jednak sama końcówka lotu. Wtedy mijamy piramidy które z powietrza wyglądają równie majestatycznie co z bliska. Możemy również zaobserwować pasma pustyni i wydm.

Pierwsze co nam przychodzi na myśl to wysoka temperatura (dochodząca niekiedy nawet do 45°C w okresie letnim), Morze Czerwone, piaszczyste plaże, piramidy, pustynie i dolina Hatszepsut. Poza tym można również zwiedzić wiele ciekawych i rzadko odwiedzanych przez turystów miejsc, takich jak miasteczka na obrzeżach większych miejscowości. Będąc tam, można poczuć klimat tych miejsc rodem z gry „Prince of Persia”. Jednak niewiele osób wie, że na tym nie kończą się egipskie atrakcje.

Pod wodą

Świat podwodny skrywa przed nami ogrom tajemnic które człowiek od zawsze chciał poznać. Jak głęboko ryby które nas otaczają mogą zejść pod wodę? Jak głęboko możemy zejść pod wodę? I przede wszystkim co kryje się w morskiej otchłani. Niestety nie dane jest nam poznać odpowiedzi na te pytania od razu, choć wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ekspedycje i badania oceanologów umożliwiają nam poznanie tego magicznego świata coraz bliżej i dokładniej.

Zaczynając swoją przygodę z nurkowaniem najlepiej zacząć od nurkowania w Morzu Czerwonym. Istnieje wiele baz nurkowych gdzie wejścia są ułatwione dla początkujących. Widoczność pod wodą sięga naprawdę głęboko więc nie ma się co martwić, że coś przeoczymy. Atutem jest również to, że możemy spokojnie oddychać pod wodą na jednej butli przez 40 minut. Nie trzeba również wkładać dużego wysiłku mimo takiego zasolenia wody. Pływa się gładko i naprawdę przyjemnie. W niektórych miejscach można również dosłownie usiąść na dnie i popatrzeć na otaczającą nas rafę koralową sięgającą kilku metrów.

Zakwaterowanie

Istnieje wiele hoteli które oferują nam wszystko czego tylko zapragniemy. Pokoje o rozmaitych standardach i wyglądach dla samotników i rodzin, z widokiem na morze, plażę lub aquaparki hotelowe. Dania które oferują nam szefowie kuchni są rozmaite i codziennie inne. Wiele z nich przygotowywane są od razu bezpośrednio dzięki czemu możemy personalizować choćby jajecznicę jak tylko nam się podoba. Posiłki są wydawane w konkretnych godzinach aczkolwiek cały czas czynne są miejsca gdzie możemy zjeść różnorakie przekąski przez co nie ma obawy, że musimy się najadać do syta aby wytrzymać kilka godzin do otwarcia stołówki.

Sama atmosfera panująca w hotelach jest niepowtarzalna. Animatorzy z różnych zakątków świata dbają o to, aby nasz wypoczynek był urozmaicony. Zachęcają nas do zabaw, gier i tańców jak również indywidualnie podchodzą do każdego gościa hotelowego aby pogawędzić. Zawsze są chętni do pomocy nawet w najdrobniejszych sprawach takich jak przykładowo zajęcie leżaka, pomoc w tłumaczeniu lub po prostu organizują wyjazdy do miasta najczęściej na imprezy w klubach.

Każdy pracownik obsługi hotelowej jest uprzejmy, spokojny i chętny do pomocy, więc nie ma mowy o jakimkolwiek złym traktowaniu gościa z powodu gorszego dnia lub humoru.

Mam nadzieję, że tym artykułem przybliżyłem wam trochę jak to wygląda. Gorąco zapraszam na wyjazdy z nami. Poniżej znajduje się krótki filmik z jednego z naszych wyjazdów. Zachęcam również do zasubskrybowania naszego kanału po więcej materiałów z nurkowania.

Serdecznie zapraszamy na wyjazdy i wyprawy nurkowe z nami 🤿🐠🐬💦💙