Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Automat do nurkowania pod wodą co to takiego?

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 artur 
| Data wpisu: 24 stycznia 2020

Nurkowanie

Automat oddechowy to jeden z najważniejszych elementów naszego sprzętu do nurkowania, jest to urządzenie, które dostarcza powietrze nurkowi pod wodą. Ludzie wciąż chcą coś nowego odkrywać na lądzie i tak samo pod wodą. W tym celu skonstruowano aparat oddechowy. Którego zadaniem jest jak najdłuższe, bezpieczne przebywanie człowieka pod wodą. Na początku wykorzystywano: pompy lub butle dostarczające powietrze z powierzchni. Układy o obiegu zamkniętym, o różnych czynnikach oddechowych i sposobach oczyszczania go z dwutlenku węgla. Finalnie w 1943 roku został skonstruowany automat przez francuskiego oficera marynarki Jacques Yves Cousteau – miłośnika oceanu i inżyniera Emila Gagnan.

To dzięki nim do dziś nurkowie oddychają pod wodą.

automat nurkowanie kurs szkolenie instruktor nurkowania

Wraz z głębokością zanurzenia zmienia się ciśnienie wody otaczającej nurka. W przybliżeniu, zwiększenie głębokości o 10 metrów powoduje wzrost ciśnienia o jedną atmosferę. Oznacza to, że na głębokości 20 metrów na ciało nurka działa ciśnienie 3 atmosfer. Aby człowiek mógł oddychać powietrzem z butli, musi być ono podawane pod ciśnieniem takim samym jak ciśnienie wody na danej głębokości. Płuca nie pokonają bowiem różnicy ciśnień większej niż ok. 0.2 – 0.3 atm.

Złotą zasadą podczas nurkowania jest ciągłe i powolne oddychanie.

Automat podaje powietrze pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki swojej konstrukcji, redukuje ciśnienie z zestawu butlowego do wartości na danej głębokości i podaje powietrze tylko podczas wdechu nurka. Ważne jest żeby oddychać powoli i nie przerwanie.

Ważną sprawą jest prawidłowy serwis tego urządzenia, oraz obchodzenie się z tym sprzętem co zwiększa nasze bezpieczeństwo pod wodą. W tym celu warto jest ukończyć kurs specjalista sprzętowy, który pomoże nam zrozumieć działanie automatu oddechowego.

Już dziś zapraszam wszystkich chętnych chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności na kurs specjalista sprzętowy. Na którym bardziej przybliżymy Wam temat automatu do oddychania. Jego konstrukcję i serwis, oraz sprzęt do nurkowania.