Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Nurkowanie a dzieci

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 artur 
| Data wpisu: 6 sierpnia 2019

Dziś postaram się wytłumaczyć Wam czy dzieci mogą nurkować .


Spotykam się z wieloma pytaniami , czy dziecko może nurkować, czy nurkowanie jest bezpieczne , czy dziecko musi umieć pływać ? Tych pytań jest bardzo dużo i naprawdę wszystkie jest trudno spamiętać.


Nurkowanie jak każdy sport wysokiego ryzyka , ma swoje „ramy” które jeśli są zachowane pomagają nam nurkować bezpiecznie.
Każdy z was na pewno jeździ na rowerze . Ja zapytam czy to jest bezpieczne? Ulice, samochody, piesi, hulajnogi . Na wszystko trzeba uważać. Trzeba też mieć zabezpieczenie czyli kask na głowie. Niby nic wielkiego ale daje nam bezpieczeństwo. W nurkowaniu jest podobnie. Mamy odpowiedni sprzęt do naszego nurkowania . Jeśli nurkujemy w nocy zabieramy latarkę , jeśli nurkujemy na wrakach zabieramy ze sobą poręczówkę. Dzisiejszy sprzęt jest tak konstruowany żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa .
Dużo się słyszy o wypadkach nurkowych , ale proszę o zwrócenie uwagi że te nurkowania to nie rekreacja a nurkowania techniczne . Z samej nazwy możemy wywnioskować że nurkujemy rekreacyjnie czyli dla zabawy, funu, przygody.

Nurkuję od 5 lat czyli ktoś by powiedział że jestem przedszkolakiem. Nurkowanie tak mnie wciągnęło że postanowiłem zarażać inne osoby . Żeby robić to bezpiecznie i profesjonalnie przeszedłem ścieżkę kariery „od zera do divemastera”, następnym krokiem było zostanie instruktorem . Obecnie jestem instruktorem OWSI MSDT federacji PADI i współwłaścicielem szkoły nurkowania ZYFIA. Moja świadomość bezpiecznego nurkowania jest tak duża że wszystkie wolne chwile spędzam na zagadnieniach nurkowych i ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji. Szkoła nurkowania ZYFIA to nic innego jak diveclub, centrum nurkowe, klub nurkowy.

Dziecko jak każdy wie to malutki organizm który cały czas się rozwija. Nurkując musimy zwrócić na to uwagę . Pierwszym krokiem w nurkowaniu musi być wizyta u lekarza rodzinnego, on jak i Wy macie największą wiedzę o zdrowiu waszych pociech. Podstawowe badania – nic wyszukanego. Pamiętajmy że dzieci często chorują na uszy. Jest to w większości przypadków wina zapchanego nosa. Mamusie wiedzą o czy mówię. Jak wytłumaczyć dziecku „jak dmuchać nosek”. Całe szczęście to było zadanie mojej żony i to trzykrotnie.


Co to jest nurkowanie?

Nic innego jak pływanie ze sprzętem powietrznym DIVING lub bez, czyli FREEDIVING pod wodą .


Podstawowe zasady które obowiązują w naszej szkole nurkowania ZYFIA:

  • każdy kursant jest pod ścisłą opieką instruktora grupy 6-8
  • każdy kursant na czas szkolenia dostaje odpowiedni sprzęt , nie za duży nie za mały , dzieci dostają sprzęt dziecięcy małe BCD , butle, maski , płetwy, pianki,
  • każdy sprzęt jest regularnie serwisowany
  • w trakcie szkoleń dzieci są pod opieką minimum 4 osób z kadry,
  • zaczynamy nurkować po zaliczeniu zajęć z teorii.


Czyli mamy odpowiedni sprzęt , odpowiednią świadomość, odpowiednią wiedzę. Możemy nurkować. Resztę proponuje zostawić instruktorom nurkowania. W naszej szkole nurkowania ZYFIA uczą doświadczeni instruktorzy a pozostała kadra posiada wieloletnie doświadczenie nurkowe.

Jeśli masz więcej pytań – zadzwoń, napisz na facebooku lub napisz maila. Wszystkie dane kontaktowe są na dole strony. Zapraszamy! 🙂