Nurkowanie czy jest to sport dla dzieci? - ZYFIA
Nasi nurkowie

Ola Instruktor Padi

Nurkowanie jest moją pasją, uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nurkowym. Jestem instruktorem z empatią, zabieram pod wodę i pokazuje podwodny świat, tym którzy maja lęk przed wodą. Cierpliwość i uśmiech to moje motto podczas szkoleń nurkowych.

Email: ola@zyfia.pl
Telefon: +48 792 531 518

Artur Staff instruktor Padi

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: +48 791 531 518

Justyna Lorenc Divemaster Padi

Do nurkowania namówiła mnie córka, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Już po pierwszych nurkowaniach wiedziałam, że chcę lepiej poznać podwodny świat i poszerzać moje umiejętności i kwalifikacje nurkowe. Jako divemaster z radością przekazuję moją pasję innym, którzy tak jak ja są zafascynowani tym, co dzieje się pod powierzchnią – w zimnych i tych cieplejszych wodach. 

Email:
Telefon:

Piotr Madoń Divemaster Padi

Jako dziecko, przeczytałem że wody naszej planety są równie niezbadane jak kosmos a ponieważ nie lubię latać, zszedłem pod wodę…. i tak już pozostało, zakochałem się i niech ta miłość trwa wiecznie. Uważam że każdy powinien spróbować nurkowania, nie każdy je pokocha, wielu polubi ale nieliczni uzależnią się od tego – postaramy się pokazywać wam, jak bezpiecznie się uzależnić.

Email:
Telefon:

Co nas wyróżnia:

 • indywidualne podejście do każdego kursanta
 • pokłady cierpliwości
 • dużo pozytywnej energii
 • nurkowanie jest naszą pasją
 • uwielbiamy szkolić i zarażać innych naszą pasją
 • pomagamy spełniać marzenia o nurkowaniu
Email: sklep@zyfia.pl
Telefon: + 48 536 531 518

Nurkowanie czy jest to sport dla dzieci?

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 artur 
| Data wpisu: 6 sierpnia 2019

Dziś postaram się wytłumaczyć Wam czy dzieci mogą nurkować .

Bardzo często rodzice nas pytają, czy dziecko może nurkować, czy jest to bezpieczne? Trzeba umieć umieć pływać ? Na te i inne postaram się odpowiedzieć😊


Nurkowanie jak każdy sport wysokiego ryzyka , ma swoje „ramy” które jeśli są zachowane pomagają nam nurkować bezpiecznie.
Każdy z was na pewno jeździ na rowerze . Ja zapytam czy to jest bezpieczne? Ulice, samochody, piesi, hulajnogi . Na wszystko trzeba uważać. Trzeba też mieć zabezpieczenie czyli kask na głowie. Niby nic wielkiego ale daje nam bezpieczeństwo. W nurkowaniu jest podobnie. Mamy odpowiedni sprzęt do naszego nurkowania . Jeśli nurkujemy w nocy zabieramy latarkę , jeśli nurkujemy na wrakach zabieramy ze sobą poręczówkę. Dzisiejszy sprzęt jest tak konstruowany żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa .
Dużo się słyszy o wypadkach nurkowych , ale proszę o zwrócenie uwagi że te nurkowania to nie rekreacja a nurkowania techniczne . Z samej nazwy możemy wywnioskować że nurkujemy rekreacyjnie czyli dla zabawy, funu, przygody.

Nurkuję od 5 lat czyli ktoś by powiedział że jestem przedszkolakiem. Nurkowanie tak mnie wciągnęło że postanowiłem zarażać inne osoby . Żeby robić to bezpiecznie i profesjonalnie przeszedłem ścieżkę kariery „od zera do divemastera”, następnym krokiem było zostanie instruktorem . Obecnie jestem instruktorem OWSI MSDT federacji PADI i współwłaścicielem szkoły nurkowania ZYFIA. Moja świadomość bezpiecznego nurkowania jest tak duża że wszystkie wolne chwile spędzam na zagadnieniach nurkowych i ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji. Szkoła nurkowania ZYFIA to nic innego jak diveclub, centrum nurkowe, klub nurkowy.

Dziecko jak każdy wie to malutki organizm który cały czas się rozwija. Nurkując musimy zwrócić na to uwagę . Pierwszym krokiem w nurkowaniu musi być wizyta u lekarza rodzinnego, on jak i Wy macie największą wiedzę o zdrowiu waszych pociech. Podstawowe badania – nic wyszukanego. Pamiętajmy że dzieci często chorują na uszy. Jest to w większości przypadków wina zapchanego nosa. Mamusie wiedzą o czy mówię. Jak wytłumaczyć dziecku „jak dmuchać nosek”. Całe szczęście to było zadanie mojej żony i to trzykrotnie.


Co to jest nurkowanie?

Nic innego jak pływanie ze sprzętem powietrznym DIVING lub bez, czyli FREEDIVING pod wodą .


Podstawowe zasady które obowiązują w naszej szkole nurkowania ZYFIA:

 • każdy kursant jest pod ścisłą opieką instruktora grupy 4-8
 • każdy kursant na czas szkolenia dostaje odpowiedni sprzęt , nie za duży nie za mały , dzieci dostają sprzęt dziecięcy małe BCD , butle, maski , płetwy, pianki,
 • każdy sprzęt jest regularnie serwisowany
 • w trakcie szkoleń dzieci są pod opieką minimum 4 osób z kadry,
 • zaczynamy nurkować po zaliczeniu zajęć z teorii.


Czyli mamy odpowiedni sprzęt , odpowiednią świadomość, odpowiednią wiedzę. Możemy nurkować. Resztę proponuje zostawić instruktorom nurkowania. W naszej szkole nurkowania ZYFIA uczą doświadczeni instruktorzy a pozostała kadra posiada wieloletnie doświadczenie nurkowe.

Jeśli masz więcej pytań – zadzwoń, napisz na facebooku lub napisz maila. Wszystkie dane kontaktowe są na dole strony. Zapraszamy! 🙂