Najciekawsze miejsca do nurkowania na świecie

Strona Główna / Blog / Courses Detail

Ciężko jest wybrać jakieś jedno miejsce gdzie zanurzenie jest najlepsze ze względu na podwodną florę i faunę. Zarówno Egipskie wody jak i Polskie są równie pasjonujące. Wszędzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jeżeli jesteś pasjonatem raf koralowych, najlepszym i najprostszym do zanurzenia miejscem będzie Morze Czerwone znajdujące się właśnie w Egipcie. Wiele miejsc jest bardzo proste do wejścia jak również nie ma najmniejszego problemu ze sprzętem. Jeżeli nie posiadasz swojego, znajdziesz tam wiele baz nurkowych z możliwością wypożyczenia.

Kto z nas nie marzył o zobaczeniu Wielkiej Rafy Koralowej w Australii? Piękno tego miejsca nie oddaje żadne zdjęcie, żaden film ani żadne opowiadanie. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. My osobiście jeszcze nie nurkowaliśmy tam ale jest to jedno z naszych skrytych podwodnych marzeń. W przyszłości planujemy zwiedzić to miejsce ze względu na to, że jest niewymagające. Rafy zaczynają się na głębokości 5 metrów, a sięgają w głąb do 20 metrów. Mając kurs AOWD napewno nie będziecie zawiedzeni.

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o podróży do Ameryki Południowej to jest miejsce w Brazylii, gdzie wśród błękitnych wód można napotkać wiele różnorodnych organizmów. Pływanie z delfinami, żółwiami i wieloma innymi stworzeniami jest tam na porządku dziennym. Mając ponad 7000 kilometrów linii brzegowej, masę wysp i niezliczoną ilość wraków w otaczających wodach, Brazylia jest w istocie jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w Południowej Ameryce. Coraz więcej obszarów na brazylijskim wybrzeżu przekształconych zostaje w sanktuaria, czy parki wodne, głównie dla celów uprawiania nurkowania i ochrony morskiego życia. W wielu miejscach niedaleko brazylijskich wybrzeży lubią przebywać grupy delfinów, a wieloryby przybywają na te ciepłe wody między czerwcem i październikiem, by wydać na świat swoje młode. Dlatego warto też zaznaczyć Fernando de Noronha (bo tak nazywa się owe miejsce) na listę zwiedzania podwodnego świata.

W Tajlandii jest wiele popularnych miejsc do nurkowania: Phuket, Ko Tao, Wyspy Similan czy Wyspy Surin. W gruncie rzeczy, można nurkować praktycznie wszędzie w tym kraju, choć najlepsze miejsca do nurkowania są w pobliżu Ko Tao i Wysp Similan. Wybrzeże Andaman w Tajlandii ciągnie się przez 870 kilometrów od Wysp Surin na granicy z Birmą do Tarutao National Park (plan “Survivor Thailand”) na granicy z Malezją. Do setek wysp można dopłynąć z Phuket łodzią, wiele z nich jest niezamieszkana i otoczona niesamowitymi rafami koralowymi. Morski park narodowy na Wyspach Similan, na północny zachód od Phuket, jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania z akwalungiem – można skorzystać z rejsów na pokładzie łodzi, jednodniowych wycieczek lub wycieczek z noclegiem. Najlepiej odwiedzić Tajlandię między październikiem a kwietniem. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie możliwość zabrania się tam z nami ale niestety tak daleko w przyszłość jeszcze nie patrzymy.

Jeżeli interesujecie się historią i pasjonują was wraki statków i samolotów z okresu II wojny światowej to Papua Nowa Gwinea jest idealnym kierunkiem dla was. Niegdyś sekretny klejnot dla nurków z Australii i Południowego Pacyfiku, teraz jest świetnym miejscem dla każdego. W tym rejonie jest wszystko. Cokolwiek Cię interesuje, głębokie spadki, płytkie rafy, prywatne laguny i atole. Nurkowanie w Papui Nowej Gwinei oferuje wszystko, od karłowatych koników morskich, po rekiny i czasami orki.

Pełne ławic ryb i pięknych widoków, Cozumel ma do zaoferowania zapalonym nurkowm wiele wartościowej rozrywki. Cozumel jest największą wyspą na meksykańskich Karaibach, 20 kilometrów od wybrzeża Jukatanu. Cozumel jest długie na 45 kilometrów i szerokie na 16 kilometrów. Mieści się niedaleko Cancun; jest miejscem wycieczek nurków z akwalungiem i bez. Popularny cel wakacyjny, ma jedne z najlepszych ośrodków w Meksyku i Amerykach. Z powodu 19 odrębnych raf i miejsc głębokiego nurkowania, Cozumel jest popularny wśród fanów nurkowania z akwalungiem. Dzięki spektakularnym tunelom, jaskiniom i grotom, można rzec, że jest mało równie wspaniałych miejsc na świecie.

Czy zakładasz kombinezon i butlę, czy bierzesz tylko fajkę – docenisz zdrowe rafy dwudziestoletniego parku morskiego w Bonaire, jednego z pierwszych i najwspanialszych na świecie. Doceniane przez nurków z całego świata jako wspaniałe miejsce. Na Bonaire głównie uprawia się nurkowanie z akwalungiem i snorekling (pływanie z maską i fajką). Miejsce to jest liderem karaibskiej ochrony przyrody, a wody wokół tego miejsca zostały zamienione w park morski. Warunki do nurkowanie wokół Bonaire są doskonałe, z umiarkowanymi temperaturami i dobrą widocznością. Większość raf pozostała dziewicza i nietknięta, a położenie Bonaire w suchej, południowej części Karaibów, sprawia, że w wodzie nie ma mułu.

Tak jak widać, miejsc do zwiedzenia pod wodą jest naprawdę dużo, a to co jest opisanie wyżej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Warto zwiedzić każde z nich chociaż podczas jednego zanurzenia. Przeżycia napewno będą niezapomniane.

CENTRUM NURKOWE ZYFIA

Prowadzimy kursy nurkowe i szkolenia dla dzieci i dorosłych. Naszym głównym celem jest dobra zabawa i bezpieczeństwo podczas zajęć szkolimy w Padi SSI