Najciekawsze miejsca do nurkowania na świecie - ZYFIA
Nasi nurkowie

Ola Instruktor Padi

Nurkowanie jest moją pasją, uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nurkowym. Jestem instruktorem z empatią, zabieram pod wodę i pokazuje podwodny świat, tym którzy maja lęk przed wodą. Cierpliwość i uśmiech to moje motto podczas szkoleń nurkowych.

Email: ola@zyfia.pl
Telefon: +48 792 531 518

Artur Staff instruktor Padi

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: +48 791 531 518

Justyna Lorenc Divemaster Padi

Do nurkowania namówiła mnie córka, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Już po pierwszych nurkowaniach wiedziałam, że chcę lepiej poznać podwodny świat i poszerzać moje umiejętności i kwalifikacje nurkowe. Jako divemaster z radością przekazuję moją pasję innym, którzy tak jak ja są zafascynowani tym, co dzieje się pod powierzchnią – w zimnych i tych cieplejszych wodach. 

Email:
Telefon:

Piotr Madoń Divemaster Padi

Jako dziecko, przeczytałem że wody naszej planety są równie niezbadane jak kosmos a ponieważ nie lubię latać, zszedłem pod wodę…. i tak już pozostało, zakochałem się i niech ta miłość trwa wiecznie. Uważam że każdy powinien spróbować nurkowania, nie każdy je pokocha, wielu polubi ale nieliczni uzależnią się od tego – postaramy się pokazywać wam, jak bezpiecznie się uzależnić.

Email:
Telefon:

Co nas wyróżnia:

  • indywidualne podejście do każdego kursanta
  • pokłady cierpliwości
  • dużo pozytywnej energii
  • nurkowanie jest naszą pasją
  • uwielbiamy szkolić i zarażać innych naszą pasją
  • pomagamy spełniać marzenia o nurkowaniu
Email: sklep@zyfia.pl
Telefon: + 48 536 531 518

Najciekawsze miejsca do nurkowania na świecie

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 31 października 2019

Ciężko jest wybrać jakieś jedno miejsce gdzie zanurzenie jest najlepsze ze względu na podwodną florę i faunę. Zarówno Egipskie wody jak i Polskie są równie pasjonujące. Wszędzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jeżeli jesteś pasjonatem raf koralowych, najlepszym i najprostszym do zanurzenia miejscem będzie Morze Czerwone znajdujące się właśnie w Egipcie. Wiele miejsc jest bardzo proste do wejścia jak również nie ma najmniejszego problemu ze sprzętem. Jeżeli nie posiadasz swojego, znajdziesz tam wiele baz nurkowych z możliwością wypożyczenia.

Kto z nas nie marzył o zobaczeniu Wielkiej Rafy Koralowej w Australii? Piękno tego miejsca nie oddaje żadne zdjęcie, żaden film ani żadne opowiadanie. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. My osobiście jeszcze nie nurkowaliśmy tam ale jest to jedno z naszych skrytych podwodnych marzeń. W przyszłości planujemy zwiedzić to miejsce ze względu na to, że jest niewymagające. Rafy zaczynają się na głębokości 5 metrów, a sięgają w głąb do 20 metrów. Mając kurs AOWD napewno nie będziecie zawiedzeni.

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o podróży do Ameryki Południowej to jest miejsce w Brazylii, gdzie wśród błękitnych wód można napotkać wiele różnorodnych organizmów. Pływanie z delfinami, żółwiami i wieloma innymi stworzeniami jest tam na porządku dziennym. Mając ponad 7000 kilometrów linii brzegowej, masę wysp i niezliczoną ilość wraków w otaczających wodach, Brazylia jest w istocie jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w Południowej Ameryce. Coraz więcej obszarów na brazylijskim wybrzeżu przekształconych zostaje w sanktuaria, czy parki wodne, głównie dla celów uprawiania nurkowania i ochrony morskiego życia. W wielu miejscach niedaleko brazylijskich wybrzeży lubią przebywać grupy delfinów, a wieloryby przybywają na te ciepłe wody między czerwcem i październikiem, by wydać na świat swoje młode. Dlatego warto też zaznaczyć Fernando de Noronha (bo tak nazywa się owe miejsce) na listę zwiedzania podwodnego świata.

W Tajlandii jest wiele popularnych miejsc do nurkowania: Phuket, Ko Tao, Wyspy Similan czy Wyspy Surin. W gruncie rzeczy, można nurkować praktycznie wszędzie w tym kraju, choć najlepsze miejsca do nurkowania są w pobliżu Ko Tao i Wysp Similan. Wybrzeże Andaman w Tajlandii ciągnie się przez 870 kilometrów od Wysp Surin na granicy z Birmą do Tarutao National Park (plan “Survivor Thailand”) na granicy z Malezją. Do setek wysp można dopłynąć z Phuket łodzią, wiele z nich jest niezamieszkana i otoczona niesamowitymi rafami koralowymi. Morski park narodowy na Wyspach Similan, na północny zachód od Phuket, jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania z akwalungiem – można skorzystać z rejsów na pokładzie łodzi, jednodniowych wycieczek lub wycieczek z noclegiem. Najlepiej odwiedzić Tajlandię między październikiem a kwietniem. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie możliwość zabrania się tam z nami ale niestety tak daleko w przyszłość jeszcze nie patrzymy.

Jeżeli interesujecie się historią i pasjonują was wraki statków i samolotów z okresu II wojny światowej to Papua Nowa Gwinea jest idealnym kierunkiem dla was. Niegdyś sekretny klejnot dla nurków z Australii i Południowego Pacyfiku, teraz jest świetnym miejscem dla każdego. W tym rejonie jest wszystko. Cokolwiek Cię interesuje, głębokie spadki, płytkie rafy, prywatne laguny i atole. Nurkowanie w Papui Nowej Gwinei oferuje wszystko, od karłowatych koników morskich, po rekiny i czasami orki.

Pełne ławic ryb i pięknych widoków, Cozumel ma do zaoferowania zapalonym nurkowm wiele wartościowej rozrywki. Cozumel jest największą wyspą na meksykańskich Karaibach, 20 kilometrów od wybrzeża Jukatanu. Cozumel jest długie na 45 kilometrów i szerokie na 16 kilometrów. Mieści się niedaleko Cancun; jest miejscem wycieczek nurków z akwalungiem i bez. Popularny cel wakacyjny, ma jedne z najlepszych ośrodków w Meksyku i Amerykach. Z powodu 19 odrębnych raf i miejsc głębokiego nurkowania, Cozumel jest popularny wśród fanów nurkowania z akwalungiem. Dzięki spektakularnym tunelom, jaskiniom i grotom, można rzec, że jest mało równie wspaniałych miejsc na świecie.

Czy zakładasz kombinezon i butlę, czy bierzesz tylko fajkę – docenisz zdrowe rafy dwudziestoletniego parku morskiego w Bonaire, jednego z pierwszych i najwspanialszych na świecie. Doceniane przez nurków z całego świata jako wspaniałe miejsce. Na Bonaire głównie uprawia się nurkowanie z akwalungiem i snorekling (pływanie z maską i fajką). Miejsce to jest liderem karaibskiej ochrony przyrody, a wody wokół tego miejsca zostały zamienione w park morski. Warunki do nurkowanie wokół Bonaire są doskonałe, z umiarkowanymi temperaturami i dobrą widocznością. Większość raf pozostała dziewicza i nietknięta, a położenie Bonaire w suchej, południowej części Karaibów, sprawia, że w wodzie nie ma mułu.

Tak jak widać, miejsc do zwiedzenia pod wodą jest naprawdę dużo, a to co jest opisanie wyżej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Warto zwiedzić każde z nich chociaż podczas jednego zanurzenia. Przeżycia napewno będą niezapomniane.