Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Najciekawsze miejsca do nurkowania na świecie

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 31 października 2019

Ciężko jest wybrać jakieś jedno miejsce gdzie zanurzenie jest najlepsze ze względu na podwodną florę i faunę. Zarówno Egipskie wody jak i Polskie są równie pasjonujące. Wszędzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jeżeli jesteś pasjonatem raf koralowych, najlepszym i najprostszym do zanurzenia miejscem będzie Morze Czerwone znajdujące się właśnie w Egipcie. Wiele miejsc jest bardzo proste do wejścia jak również nie ma najmniejszego problemu ze sprzętem. Jeżeli nie posiadasz swojego, znajdziesz tam wiele baz nurkowych z możliwością wypożyczenia.

Kto z nas nie marzył o zobaczeniu Wielkiej Rafy Koralowej w Australii? Piękno tego miejsca nie oddaje żadne zdjęcie, żaden film ani żadne opowiadanie. To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. My osobiście jeszcze nie nurkowaliśmy tam ale jest to jedno z naszych skrytych podwodnych marzeń. W przyszłości planujemy zwiedzić to miejsce ze względu na to, że jest niewymagające. Rafy zaczynają się na głębokości 5 metrów, a sięgają w głąb do 20 metrów. Mając kurs AOWD napewno nie będziecie zawiedzeni.

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście o podróży do Ameryki Południowej to jest miejsce w Brazylii, gdzie wśród błękitnych wód można napotkać wiele różnorodnych organizmów. Pływanie z delfinami, żółwiami i wieloma innymi stworzeniami jest tam na porządku dziennym. Mając ponad 7000 kilometrów linii brzegowej, masę wysp i niezliczoną ilość wraków w otaczających wodach, Brazylia jest w istocie jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w Południowej Ameryce. Coraz więcej obszarów na brazylijskim wybrzeżu przekształconych zostaje w sanktuaria, czy parki wodne, głównie dla celów uprawiania nurkowania i ochrony morskiego życia. W wielu miejscach niedaleko brazylijskich wybrzeży lubią przebywać grupy delfinów, a wieloryby przybywają na te ciepłe wody między czerwcem i październikiem, by wydać na świat swoje młode. Dlatego warto też zaznaczyć Fernando de Noronha (bo tak nazywa się owe miejsce) na listę zwiedzania podwodnego świata.

W Tajlandii jest wiele popularnych miejsc do nurkowania: Phuket, Ko Tao, Wyspy Similan czy Wyspy Surin. W gruncie rzeczy, można nurkować praktycznie wszędzie w tym kraju, choć najlepsze miejsca do nurkowania są w pobliżu Ko Tao i Wysp Similan. Wybrzeże Andaman w Tajlandii ciągnie się przez 870 kilometrów od Wysp Surin na granicy z Birmą do Tarutao National Park (plan “Survivor Thailand”) na granicy z Malezją. Do setek wysp można dopłynąć z Phuket łodzią, wiele z nich jest niezamieszkana i otoczona niesamowitymi rafami koralowymi. Morski park narodowy na Wyspach Similan, na północny zachód od Phuket, jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania z akwalungiem – można skorzystać z rejsów na pokładzie łodzi, jednodniowych wycieczek lub wycieczek z noclegiem. Najlepiej odwiedzić Tajlandię między październikiem a kwietniem. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie możliwość zabrania się tam z nami ale niestety tak daleko w przyszłość jeszcze nie patrzymy.

Jeżeli interesujecie się historią i pasjonują was wraki statków i samolotów z okresu II wojny światowej to Papua Nowa Gwinea jest idealnym kierunkiem dla was. Niegdyś sekretny klejnot dla nurków z Australii i Południowego Pacyfiku, teraz jest świetnym miejscem dla każdego. W tym rejonie jest wszystko. Cokolwiek Cię interesuje, głębokie spadki, płytkie rafy, prywatne laguny i atole. Nurkowanie w Papui Nowej Gwinei oferuje wszystko, od karłowatych koników morskich, po rekiny i czasami orki.

Pełne ławic ryb i pięknych widoków, Cozumel ma do zaoferowania zapalonym nurkowm wiele wartościowej rozrywki. Cozumel jest największą wyspą na meksykańskich Karaibach, 20 kilometrów od wybrzeża Jukatanu. Cozumel jest długie na 45 kilometrów i szerokie na 16 kilometrów. Mieści się niedaleko Cancun; jest miejscem wycieczek nurków z akwalungiem i bez. Popularny cel wakacyjny, ma jedne z najlepszych ośrodków w Meksyku i Amerykach. Z powodu 19 odrębnych raf i miejsc głębokiego nurkowania, Cozumel jest popularny wśród fanów nurkowania z akwalungiem. Dzięki spektakularnym tunelom, jaskiniom i grotom, można rzec, że jest mało równie wspaniałych miejsc na świecie.

Czy zakładasz kombinezon i butlę, czy bierzesz tylko fajkę – docenisz zdrowe rafy dwudziestoletniego parku morskiego w Bonaire, jednego z pierwszych i najwspanialszych na świecie. Doceniane przez nurków z całego świata jako wspaniałe miejsce. Na Bonaire głównie uprawia się nurkowanie z akwalungiem i snorekling (pływanie z maską i fajką). Miejsce to jest liderem karaibskiej ochrony przyrody, a wody wokół tego miejsca zostały zamienione w park morski. Warunki do nurkowanie wokół Bonaire są doskonałe, z umiarkowanymi temperaturami i dobrą widocznością. Większość raf pozostała dziewicza i nietknięta, a położenie Bonaire w suchej, południowej części Karaibów, sprawia, że w wodzie nie ma mułu.

Tak jak widać, miejsc do zwiedzenia pod wodą jest naprawdę dużo, a to co jest opisanie wyżej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Warto zwiedzić każde z nich chociaż podczas jednego zanurzenia. Przeżycia napewno będą niezapomniane.