Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Marsa Alam – mekka dla nurków

Kategoria: 
Kursy
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 4 marca 2020
Data wyjazdu:
18-25.04
Miejsce:
Marsa Alam, Egipt
Wolne miejsca:
10
Cena:
2550 + 250€
Imię:
Nazwisko:
Nr tel:
Email:
Wiek:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu zapisania mnie na wydarzenie.

Zapraszamy na nasz kolejny wyjazd z super ekipą. Mekka dla nurków czeka na wiosenną przygodę z nurkowaniem.

Termin: 18.04.2020 – 25.04.2020

Marsa Alam jest najszybciej rozwijającą się miejscowością na Riwierze Morza Czerwonego. Nadal jest terenem niemal dziewiczym. Określany jako oaza spokoju. 

Nie nurkujesz, to nic nie szkodzi. Zrobimy Ci kurs nurkowania na miejscu w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Masz OWD https://zyfia.pl/podstawowy-kurs-nurkowania-owd/ . Chcesz podnieść swoje umiejętności zapraszamy na kurs AOWD https://zyfia.pl/kurs-zaawansowany-ssi-advance-adventurer/ nurek zaawansowany. Lubisz głębokość zapraszamy na DEEP DIVER nurkowanie głębokie. Chcesz oddychać pod wodą NITROX zapraszamy na specjalizację nurkowania na wzbogaconym powietrzu EAN. Chcesz doskonalić swoją pływalność, nic prostszego wystarczy wykupić u nas wycieczkę. Gwarantujemy super nurkowania, rewelacyjną atmosferę, opiekę instruktorów nurkowania. Ubezpieczenie nurkowe w cenie kursu. Nie interesuje Cię nurkowanie nic straconego zorganizujemy wycieczkę do Luxoru, Assuanu, Kairu lub rejs statkiem do Dolphin House.

Kwiecień w Egipcie jest okresem przejściowym. Nie jest za gorąco, ani za zimno. Tak samo temperatura wody. Nie trzeba ubierać się w długie grube pianki. Zapraszamy wszystkich kochających nurkowanie, Egipt i słońce na wyjazd z nami. Jak zawsze na każdym wyjeździe gwarantujemy masę różnorakich atrakcji, niezapomnianych przygód i nieograniczoną dawkę frajdy. Sezon trwa tu cały rok. Turystów do Marsa Alam przyciągają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Nowoczesne i świetnie wyposażone hotele kuszą gości basenami, kompleksami sportowymi, restauracjami i dyskotekami. Marsa Alam to doskonałe warunki do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Nowoczesne i świetnie wyposażone hotele kuszą gości basenami, kompleksami sportowymi, restauracjami i dyskotekami.

Raj dla nurków

Marsa Alam to przyroda, którą doceniają nurkowie. Oddalona o 20 km od wybrzeża Marsa Alam rafa Elphinstone to doskonałe miejsce do oglądania podwodnego świata. Ma długość około 300 m. Żyją tu barrakudy, skalary, graniki i mureny. Występują żarłacze białopłetwe, szare i ryby młoty. Poza kolorowymi rybami można tu spotkać żółwie i kraby. Do rafy można dotrzeć łodzią z Marsa Alam. To ważny punkt w programie wielu safari nurkowych organizowanych na Morzu Czerwonym.

Z kolei towarzystwa delfinów możemy się spodziewać na Shabb Samadai lub Dolphin House. Rafa Fury Shoal przyciąga rzesze turystów barwnymi koralowymi kanionami wśród koralowców. Dodatkowymi atrakcjami są leżące na dnie wraki holownika i statku żaglowego. Na północy Marsa Alam natrafimy na płytkie wody, w sam raz dla początkujących nurków oraz amatorów snorkelingu.

Szczegóły wyjazdu 🙂

Wylot z Warszawy ( lotnisko Okęcie )  Koszt wyjazdu 2550 zł   

Zakwaterowanie i wyżywienie : ELPHISTONE RESORT MARSA ALAM – Egipt Hotel położony tuż przy prywatnej, piaszczystej plaży, oferuje sporo możliwości uprawiania sportów. Do wyboru m.in. siatkówka, tenis, koszykówka, aerobik, siłownia oraz sporty wodne. Pokoje z balkonem lub tarasem. Sporo udogodnień przygotowano dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi nie będą się nudzić. Mini klub i plac zabaw staną się ich królestwem. Dorosłym warto zarekomendować salon piękności oraz centrum SPA. Hotel w formule al inclusive.

W cenę wyjazdu wliczone:   Przelot Warszawa / Marsa El Alam / Warszawa. Zakwaterowanie w hotelu ELPHISTONE RESORT MARSA ALAM. Wyżywienie All Inclusive. Transfery. Opieka rezydenta. Opieka instruktora nurkowania.      

Płatne na miejscu: Wiza 25 $. Pakiet 250 EURO płatny na miejscu. Wypożyczenie sprzętu na czas wyjazdu. Napiwki dla obsługi centrum nurkowego w Marsa Alam. Możliwość zakupienia ubezpieczenia nurkowego na wyjazd u Nas lub kupno we własnym zakresie. W trakcie kursu ubezpieczenie w cenie.

MIEJSCA NURKOWE:

NURKOWANIA Z ŁODZI RIB

Shaab Abu Dabbab

Rafy Abu Dabab są rozproszone i tworzą zróżnicowane miejsce do nurkowania. Szczególnie na północnych i północno-zachodnich rafach można znaleźć spektakularne pola lub twarde koralowce. Z najdziesz tu wszelkiego rodzaju groty, jaskinie. Wiele gatunków ryb rafowych, barakudy i rekiny rafowe. Abu Dabab jest idealny do fotografii podwodnej. Rafy w Abu Dabab są ponumerowane. Sha’ab Abu Dabab 1 i 4 do 7 oraz Sha’ab Abu Dabab 2 i 3.

Elphinstone Reef

Na północ od Marsa Ghaleb znajduje się jedno z najpiękniejszych nurkowisk Morza Czerwonego – Elphinstone Reef. Jest to rafa o kształcie cygara celującego na północ i południe. Brak bezpośredniego sąsiedztwa innych raf powoduje, że skupia się tu całe okoliczne życie morskie. Rafa z góry wydaje się mała, jest to wrażenie tylko pozorne. Pod łodzią na południowym krańcu tej rafy znajduje się plateau o głębokości około 25-30 m. Leży w pozycji pionowej na północno-zachodniej stronie Dużego Brata na głębokości od 30 do 70 metrów. Mogą rywalizować z najpiękniejszymi na świecie. „Aida”, należąca do Egipskiego Zarządu Portów i Latarni, dowoziła zmianę żołnierzy, wodę i prowiant na wyspę, gdzie stacjonował garnizon wojska.

El Naaba Coral Gardens

Koniecznością dla każdego nurka … te ogrody koralowe zapierają dech w piersiach. Płytkie nurkowanie na wspaniałej rafie, która sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś był w innym świecie. Idealne do nurkowania z głębokością 2-6 m i diugoń w okolicy, a czasami żółwie, fantastyczne do nurkowania.

NURKOWANIA Z PLAŻY

Marsa Naaba

Marsa Abu Dabba

Marsa Moreen

Marsa Asalaya

Marsa Egla

Gabel el Rossa

Halg Ebony

Abu Sail

Elphinstone House Reef

Gabel el Rosas

Program nurkowań będzie uzależniony od warunków jakie będą panowały na morzu. Miejsca nurkowe będą podawane codziennie przez instruktora w zależności od pogody i umiejętności nurkowych uczestników 🙂 Postaramy się, żeby wszyscy byli zadowoleni z programu.