Jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem? - ZYFIA
Nasi nurkowie

Ola Instruktor Padi

Nurkowanie jest moją pasją, uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nurkowym. Jestem instruktorem z empatią, zabieram pod wodę i pokazuje podwodny świat, tym którzy maja lęk przed wodą. Cierpliwość i uśmiech to moje motto podczas szkoleń nurkowych.

Email: ola@zyfia.pl
Telefon: +48 792 531 518

Artur Staff instruktor Padi

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: +48 791 531 518

Justyna Lorenc Divemaster Padi

Do nurkowania namówiła mnie córka, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Już po pierwszych nurkowaniach wiedziałam, że chcę lepiej poznać podwodny świat i poszerzać moje umiejętności i kwalifikacje nurkowe. Jako divemaster z radością przekazuję moją pasję innym, którzy tak jak ja są zafascynowani tym, co dzieje się pod powierzchnią – w zimnych i tych cieplejszych wodach. 

Email:
Telefon:

Piotr Madoń Divemaster Padi

Jako dziecko, przeczytałem że wody naszej planety są równie niezbadane jak kosmos a ponieważ nie lubię latać, zszedłem pod wodę…. i tak już pozostało, zakochałem się i niech ta miłość trwa wiecznie. Uważam że każdy powinien spróbować nurkowania, nie każdy je pokocha, wielu polubi ale nieliczni uzależnią się od tego – postaramy się pokazywać wam, jak bezpiecznie się uzależnić.

Email:
Telefon:

Co nas wyróżnia:

  • indywidualne podejście do każdego kursanta
  • pokłady cierpliwości
  • dużo pozytywnej energii
  • nurkowanie jest naszą pasją
  • uwielbiamy szkolić i zarażać innych naszą pasją
  • pomagamy spełniać marzenia o nurkowaniu
Email: sklep@zyfia.pl
Telefon: + 48 536 531 518

Jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem?

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 15 listopada 2019

Nurkowanie jest obecnie bardzo popularne, wiele osób na wyjeździe w rejony tropikalne, zostaje wprost oczarowana życiem podwodnym. Decyzja o rozpoczęciu nurkowania jest oczywistą konsekwencją. Jak zacząć nurkować? Kto może nurkować? Czy nurkowanie jest niebezpieczne? To tylko niektóre pytania.

Nurkowanie jest bardzo prostym i przyjemnym sportem . Jednak jak we wszystkich sportach, tak i tu jest potrzebny pewien zasób wiedzy i umiejętności niezbędny do bezpiecznego nurkowania . Musimy pamiętać, że woda to żywioł, który potrafi być bardzo zmienny, nawet Morze Czerwone na pozór spokojne w którym mogą wstępować prądy wodne, nagłe zmiany głębokości – rafa, czy niebezpieczne zwierzęta.

Każdy kurs nurkowania zaczyna się od zapoznania z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fizyki nurkowej. Chodzi tu głównie o zmiany ciśnienia wraz z głębokością. Poznasz tam z czego składa się mieszanka którą będziesz oddychać oraz zapoznasz się z budową układu oddechowego i układu krążenia. Zrozumiesz mechanizm oddziaływania nurkowania na nasz organizm. Nauka korzystania z tabel dekompresyjnych jest niezbędna dla tych . Fajnie jest wiedzieć w jaki sposób i na jakiej zasadzie działają komputery nurkowe.

Kto może nurkować?

Nurkować może prawie każdy. Ograniczeniem jest wiek ukończone 10 lat i dobry ogólny stan zdrowia. Często możemy spotkać osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, które też nurkują. Niepełnosprawność nie dyskwalifikuje do uprawiania tego sportu. Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach nurkowych powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane osobą uprawiającym sport. Są one do spełnienia przez każdego zdrowego człowieka. Jednak, pewne dolegliwości wykluczają z nurkowania. Nalezą do nich: choroba psychiczna, padaczka czy nadciśnienie. Przed każdym kursem nurkowania dostaniesz od swojego instruktora formularz medyczny. Po wypełnieniu – jeżeli na wszystkie pytania odpowiesz negatywnie możesz nurkować.

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Nurkowanie jest uważane za sport bardzo bezpieczny. Warunkiem jest przestrzeganie pewnych zasady, nie przekraczanie limitów nurkowania. Nurkowanie zgodne z posiadanymi uprawnieniami i własnymi umiejętnościami . Oczywiście tak jak w każdym innym sporcie, pewne zagrożenia występują. Aby ich uniknąć należ zapoznać się określoną wiedzą, oraz opanować określone umiejętności.

Z tych powodów, warto kurs nurkowania odbyć u renomowanego instruktora.