Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem?

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 15 listopada 2019

Nurkowanie jest obecnie bardzo popularne, wiele osób na wyjeździe w rejony tropikalne, zostaje wprost oczarowana życiem podwodnym. Decyzja o rozpoczęciu nurkowania jest oczywistą konsekwencją. Jak zacząć nurkować? Kto może nurkować? Czy nurkowanie jest niebezpieczne? To tylko niektóre pytania.

Nurkowanie jest bardzo prostym i przyjemnym sportem . Jednak jak we wszystkich sportach, tak i tu jest potrzebny pewien zasób wiedzy i umiejętności niezbędny do bezpiecznego nurkowania . Musimy pamiętać, że woda to żywioł, który potrafi być bardzo zmienny, nawet Morze Czerwone na pozór spokojne w którym mogą wstępować prądy wodne, nagłe zmiany głębokości – rafa, czy niebezpieczne zwierzęta.

Każdy kurs nurkowania zaczyna się od zapoznania z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fizyki nurkowej. Chodzi tu głównie o zmiany ciśnienia wraz z głębokością. Poznasz tam z czego składa się mieszanka którą będziesz oddychać oraz zapoznasz się z budową układu oddechowego i układu krążenia. Zrozumiesz mechanizm oddziaływania nurkowania na nasz organizm. Nauka korzystania z tabel dekompresyjnych jest niezbędna dla tych . Fajnie jest wiedzieć w jaki sposób i na jakiej zasadzie działają komputery nurkowe.

Kto może nurkować?

Nurkować może prawie każdy. Ograniczeniem jest wiek ukończone 10 lat i dobry ogólny stan zdrowia. Często możemy spotkać osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, które też nurkują. Niepełnosprawność nie dyskwalifikuje do uprawiania tego sportu. Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach nurkowych powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane osobą uprawiającym sport. Są one do spełnienia przez każdego zdrowego człowieka. Jednak, pewne dolegliwości wykluczają z nurkowania. Nalezą do nich: choroba psychiczna, padaczka czy nadciśnienie. Przed każdym kursem nurkowania dostaniesz od swojego instruktora formularz medyczny. Po wypełnieniu – jeżeli na wszystkie pytania odpowiesz negatywnie możesz nurkować.

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Nurkowanie jest uważane za sport bardzo bezpieczny. Warunkiem jest przestrzeganie pewnych zasady, nie przekraczanie limitów nurkowania. Nurkowanie zgodne z posiadanymi uprawnieniami i własnymi umiejętnościami . Oczywiście tak jak w każdym innym sporcie, pewne zagrożenia występują. Aby ich uniknąć należ zapoznać się określoną wiedzą, oraz opanować określone umiejętności.

Z tych powodów, warto kurs nurkowania odbyć u renomowanego instruktora.