Jak zacząć swoją przygodę z nurkowaniem?

Strona Główna / Blog / Courses Detail

Nurkowanie jest obecnie bardzo popularne, wiele osób na wyjeździe w rejony tropikalne, zostaje wprost oczarowana życiem podwodnym. Decyzja o rozpoczęciu nurkowania jest oczywistą konsekwencją. Jak zacząć nurkować? Kto może nurkować? Czy nurkowanie jest niebezpieczne? To tylko niektóre pytania.

Nurkowanie jest bardzo prostym i przyjemnym sportem . Jednak jak we wszystkich sportach, tak i tu jest potrzebny pewien zasób wiedzy i umiejętności niezbędny do bezpiecznego nurkowania . Musimy pamiętać, że woda to żywioł, który potrafi być bardzo zmienny, nawet Morze Czerwone na pozór spokojne w którym mogą wstępować prądy wodne, nagłe zmiany głębokości – rafa, czy niebezpieczne zwierzęta.

Każdy kurs nurkowania zaczyna się od zapoznania z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi fizyki nurkowej. Chodzi tu głównie o zmiany ciśnienia wraz z głębokością. Poznasz tam z czego składa się mieszanka którą będziesz oddychać oraz zapoznasz się z budową układu oddechowego i układu krążenia. Zrozumiesz mechanizm oddziaływania nurkowania na nasz organizm. Nauka korzystania z tabel dekompresyjnych jest niezbędna dla tych . Fajnie jest wiedzieć w jaki sposób i na jakiej zasadzie działają komputery nurkowe.

Kto może nurkować?

Nurkować może prawie każdy. Ograniczeniem jest wiek ukończone 10 lat i dobry ogólny stan zdrowia. Często możemy spotkać osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, które też nurkują. Niepełnosprawność nie dyskwalifikuje do uprawiania tego sportu. Osoby chcące uczestniczyć w zajęciach nurkowych powinny spełniać podstawowe wymagania stawiane osobą uprawiającym sport. Są one do spełnienia przez każdego zdrowego człowieka. Jednak, pewne dolegliwości wykluczają z nurkowania. Nalezą do nich: choroba psychiczna, padaczka czy nadciśnienie. Przed każdym kursem nurkowania dostaniesz od swojego instruktora formularz medyczny. Po wypełnieniu – jeżeli na wszystkie pytania odpowiesz negatywnie możesz nurkować.

Czy nurkowanie jest bezpieczne?

Nurkowanie jest uważane za sport bardzo bezpieczny. Warunkiem jest przestrzeganie pewnych zasady, nie przekraczanie limitów nurkowania. Nurkowanie zgodne z posiadanymi uprawnieniami i własnymi umiejętnościami . Oczywiście tak jak w każdym innym sporcie, pewne zagrożenia występują. Aby ich uniknąć należ zapoznać się określoną wiedzą, oraz opanować określone umiejętności.

Z tych powodów, warto kurs nurkowania odbyć u renomowanego instruktora.

CENTRUM NURKOWE ZYFIA

Prowadzimy kursy nurkowe i szkolenia dla dzieci i dorosłych. Naszym głównym celem jest dobra zabawa i bezpieczeństwo podczas zajęć szkolimy w Padi SSI