Zyfia - szkoła, centrum nurkowania Warszawa
Nasi nurkowie
Urodziny na basenie połączone z nurkowaniem – Zyfia.
Urodzinowa impreza na basenie nurkowanie Warszawa
Nurkowanie na basenie

Każde dziecko marzy o wyjątkowej imprezie urodzinowej. Młodsze dzieciaki mają takie przyjęcia w sali zabaw z piłeczkami, zjeżdżalniami, drabinkami do wspinania. Fajny pomysł. Niestety gdy są starsze już nie jest dla nich atrakcją przyjęcie wśród piłeczek czy na zjeżdżalni i co wtedy? Niedawno byłam w podobnej sytuacji jak i gdzie zorganizować urodziny mojego syna dla koleżanek i kolegów prawie nastolatków ? Ścianka wspinaczkowa, a może kino, niestety żadna z moich sugestii nie została entuzjastycznie przyjęta. Z pomocą przyszła mi pewna dziewczynka, która podsunęła mi pomysł. Zabawa na basenie? Pomyślałam czemu nie.

Może tak zorganizować tam nurkowanie 🙂

W naszej kadrze mamy wspaniałych instruktorów nurkowania, którzy z uśmiechem chętnie zarażają swoją pasją i miłością do nurkowania. Tak oto powstał pomysł, który został zaakceptowany z radością i uśmiechem. Trzeba było wprowadzić go w życie. Postanowiliśmy zakupić jakieś fajne i kolorowe zabawki basenowe (żółwie, rekiny, ośmiornice, kółeczka). Goście, którzy przyszli na urodziny wiedzieli, że zabawa będzie na basenie. Nie wiedzieli, że będą nurkować jaka była radość i uśmiech na twarzy dzieci jak się o tym dowiedziały.

Dzieci cały czas zadawały pytania, jak to będzie wyglądało czy mogą być pierwsi? Niektóre się chwaliły jak za granicą snurkowali z ABC czyli maska, rurka, płetwy i oglądali piękny podwodny świat. Niektórzy widzieli żółwie inni delfiny i oczywiście piękne kolorowe rybki. Nagle te nastolatki zamieniły się w dzieci, które nie mogły nadążyć z opowiadaniem własnych doświadczeń ze snurkowania. Jednak pływanie po powierzchni to nie to samo co nurkowanie. Różni się gdyż tutaj dostali cały sprzęt. Butla, maska, rurka, płetwy, automat do oddychania pod wodą, jacket to było coś nowego. Tego dnia mogli się poczuć jak prawdziwi nurkowie. Nasi instruktorzy byli zaskoczeni jak dobrze dzieci radzili sobie pod wodą po krótkim szkoleniu. W końcu oddychali pod wodą jednocześnie pływając i zbierając różne „zwierzątka” z pod wody. Śmiech i radość towarzyszyła nam przez cały czas trwania imprezy urodzinowo – basenowej. Goście nie chętnie chcieli się rozstać z nurkowaniem na basenie i dobrą zabawą.

Oczywiście jak to zawsze bywa przy takich okazjach był poczęstunek po nurkowaniu, jednak zamiast tortu urodzinowego była pizza urodzinowa:) Zadowolenie, uśmiech i radość dzieci była tak duża, powiedziały że to były najfajniejsze urodziny na jakich kiedykolwiek byli. Bardzo nas to ucieszyło. Pomysł okazał się bardzo trafiony.

Jeśli chcielibyście zorganizować dla swoich pociech taką imprezę. Piszcie, dzwońcie do nas Zyfia – my jesteśmy do waszej dyspozycji i chętnie zorganizujemy taką niespodziankę urodzinową. Jedyny warunek jaki muszą dzieci spełnić to muszą mieć ukończone 8 lat i oczywiście dobry humor:)

Fotorelacja z tej imprezy poniżej.

Email:
Telefon:
Kaja

Pływam od czwartego roku życia. Przez 15 lat trenowałam w klubie sportowym Polonia jako zawodniczka. Reprezentowałam Polskę na zawodach międzynarodowych.
Instruktorem Nauki Pływania jestem od 2012 roku. Kocham wodę i uwielbiam pomagać ludziom, którzy zwracają się do mnie w potrzebie

Jako instruktor nurkowania PADI działam od 2015 roku. Staram się zarażać ludzi miłością do wody. Lubię pracować w zespole. Uwielbiam dzieci a praca z nimi to sama przyjemność.

Email: kaja@zyfia.pl
Telefon: 536 531 518
Artur

Swoją przygodę z nurkowaniem zacząłem 2015 roku gdy byłem na wakacjach w Egipcie. Nurkując zobaczyłem zupełnie inny świat niż ten który mnie otacza. Z bliska widziałem wszystko to czego nie mogłem dostrzec pływając na powierzchni. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie i wiedziałem, że to będzie moje hobby. Ukończyłem kurs podstawowy OWD ale wiedziałem, że to jeszcze nie to, co chcę osiągnąć. Chciałem iść dalej więc zdawałem dalsze kursy by finalnie osiągnąć stopień instruktora.

Uwielbiam zarażać ludzi swoją pasją i pokazywać im piękno świata podwodnego. Mam indywidualne podejście do każdego niezależnie od tego czy jest dzieckiem czy dorosłym.

Email: artur@zyfia.pl
Telefon: 791 531 518

Doskonała pływalność. Co to jest?

Kategoria: 
Blog
 | Autor:
 Artur Piątkowski 
| Data wpisu: 23 kwietnia 2020

Zaczynając swoją przygodę z nurkowaniem należy zwrócić uwagę na kilka problemów które bardzo często mogą okazać się przeszkodami w dalszym rozwijaniu tego hobby. Jak wiadomo, zacząć nurkować może prawie każdy. Pisząc „prawie” mam na myśli osoby które mają poważne problemy zdrowotne które nie pozwolą na to aby móc cieszyć się w pełni jakże fascynującą podwodną przygodą. Wiek nie ma w tym sporcie znaczenia, młodszy bądź starszy może śmiało schodzić pod wodę. Zatem jakie problemy możemy napotkać? Jednym z nich jest trudność w opanowaniu doskonałej pływalności. W tym artykule postaram się przybliżyć wam ten temat. 

Doskonałą pływalnością nie nazywa się umiejętności pływania. W takim razie, czym się charakteryzuje? Jest to nic innego jak zawiśnięcie pod wodą na jakiejś głębokości w bezruchu nie trzymając się niczego, jak również utrzymanie stałej pozycji tzw. „żabki nurkowej”. Na wielu forach internetowych dotyczących nurkowania znaleźć można artykuły w których jest napisane, że potrzeba do tego dobrej jakości sprzęt. Jak najbardziej jest to prawdą ponieważ nie uda nam się osiągnąć tego samego ze sprzętem marnej jakości ale jest również druga strona medalu. Można przytoczyć powiedzenie „Nie sprzęt, a technika uczynią z ciebie dobrego zawodnika”. Wszystkie nasze umiejętności rozwijamy cały czas, czyli głównym kluczem do osiągnięcia naszych celów jest trening. 

Najlepiej zacząć od ćwiczeń w domu. Kładziemy się na brzuchu, unosimy lekko nogi do góry i staramy się klasnąć stopami. Fachowo nazywa się to „frog kick” bo jest to bardzo podobne do pływania dobrze wszystkim znaną żabką. Potem, warto jest udać się na basen w celu sprawdzenia ile jesteśmy w stanie przepłynąć w płetwach bez odpoczynku. Jeżeli nie uda się przepłynąć 200 metrów (około 10 długości przyjmując, że basen ma 25 metrów) to trzeba poćwiczyć. Wartość minimalna to 500 metrów więc trzeba naprawdę dużo poświęcić czasu na ćwiczenia. Nauka tego następuje w trakcie kursu podstawowego OWD lecz idealne opanowanie tego manewru pozwoli nam w pełni korzystać z frajdy nurkowania. 

Prawidłowo nurkując, należy pozostać w pozycji poziomej. Nie ruszać rękami, nie opadać w dół i nie unosić się ku górze. Ta specjalizacja pozwoli wam rozwinąć swoje umiejętności jak i zdobyć wiedzę na ten temat.